Készségfejlesztés

Készségfejlesztés

Csoportos konzultációk

Arc, mint az érzelmek tükre
Emberekkel foglalkozol?
Munkádból fakadóan fontos számodra, hogy a te kezedben legyen az irányítás?
Tárgyaláskor nélkülözhetetlen számodra, hogy felismerd ügyfeled érzéseid?
Tudnod kell, hogy pontosan mit érez a másik ember?
Szeretnéd megérteni a társaidat?
Szakemberként azonnal szeretnéd igazolni megérzéseidet?

Az érzelmek meghatározzák és olykor irányítják is az életünket. A legtöbb problémát az okozza, hogy ezen a területen nem tájékozódunk megfelelőképpen. Amiből konfliktus és csalódottság alakul ki. Hiszen kivel nem fordult még elő, hogy nem megfelelőképp értelmezte egy hölgy jelzéseit, hogy félreértette egy tárgyaláson látott reakciót, mindeközben a sikeres szerződés megkötését várta? Vagy éppen társunk, barátaink érzéseit értelmeztük félre, amiből bizony komoly összeférhetetlenségek alakultak ki. Mennyivel könnyebbé és magabiztosabbá válhatna az élet, ha az érzelmek területén megfelelőképpen tudnánk tájékozódni, biztosan kézben tartva az adott helyzet irányítását.
Az arc, mint az érzelmek tükre tréning sorozat, egy olyan területre is bepillantást enged, amely túlmutat szóbeli közlésen. Hiszen tudjuk a szavaknak van a legkisebb hitele, mivel nem az számít mit mond valaki, hanem, hogy hogyan teszi mindazt. Gyakran előfordul, hogy érezzük valami nincs rendben a másik mondanivalójával, de pontosan nem tudjuk meghatározni, hogy mi is. De az érzés ott van. Ennek egyik oka, hogy már gyermekkorban meg volt az a képességünk, hogy tájékozódjunk szüleinkről. Mindezt úgy tettük, hogy figyeltük az arcát. Valószínűleg ismerős lesz számotokra az a kép, amikor a gyermek nyúl egy forró tárgy felé, és közben kémleli édesanyja arcát, aki persze szavaival azt mondja NE NYÚLJ HOZZÁ! Mit csinál a gyerek? Lassan közelebb merészkedik a forró tárgyhoz és figyel, anyuka még dühösebb a gyerek keze még közelebb kerül a forró tárgyhoz, majd anyuka arcát elönti a düh. Erre a gyerek megilyed és abbahagyja anyuka határainak a feszegetését, nevetve tovább szalad. Később persze a gyerekek megtanulnak beszélni, majd hazudni és egyre kevesebb szükség lesz az arcon megjelenő érzések megfigyelésére és arra való reagálására. Míg nem elérkezünk oda, hogy valóban figyelnünk kell a hozzánk közel állókra, vagy épphogy egy helyzetre megfelelőképp tudnunk kell reagálni és irányítani azt. Ekkora már a tudás elhalványul és marad az "érzem, hogy valami nem volt rendben, szerintem átver" és hasonló mondatokba való kapaszkodás.
A rég megszerzett tudás feléleszthető, fejleszthető. A konzultáció során betekintést nyerhetsz abba, hogy hogyan lehetséges azokat az érzéseket felismerni, amelyek egyetemesen, minden ember arcán ugyanúgy jelennek meg.

Ezáltal közelebb kerülhetsz, ahhoz hogy:
- lásd ki az, aki valódi érzéseket táplál irántad,
- olyan elméleti összefüggésekre rálátni, amelyek megvédenek attól, hogy mások megtévesszenek hamis érzelmekkel, ezzel is megkímélve magad a csalódástól,
- a megérzéseidet kiegészítsd magabiztos tudással,
- körültekintőbb döntést tudj hozni, egy érzelmileg változatos helyzetben is,
- olyan gyakorlati helyzeteket megélhess, amelyek gazdag érzelemvilágodra mutatnak rá,
- munkádban felismerni azokat a helyzeteket, amelyekben a megfelelő támogatással erősítheted a közös munkavégzést,
- a vezető szerepben megélt elakadásokon túllendülj,
- magabiztosabbá válni az érzések területén,
- saját lelki reakcióid hiteles képviseletéhez,
- emberi kapcsolataidat elmélyítsd,
- tárgyalások során a kezedbe kerülhessen az irányítás,

Kinek szól:
- Akik szomjazzák a tudást, az emberi kapcsolatok javítása érdekében,
- Segítő szakemberek,
- Vezető munkakört betöltők,
- Nyomozók,
- Hr szakemberek,
- Üzletkötők,
- Ingatlanügynökök,
- Előadóművészek, akiknek az eszköze az arca,
- Akik munkakörükből fakadóan emberekkel foglalkoznak,
- Akik sikerorientáltak és a legjobbak akarnak lenni.

Arc, mint poligráf
A hazai kutatásokból tudhatjuk, hogy naponta minimum 3-4 alkalommal vagyunk a megtévesztés áldozatai. Ha a külföldi eredményeket is figyelembe vesszük, akkor láthatjuk, hogy a férfiak által napi két hazugsággal is "gazdagodhatunk", bár az eredmények azt is hangsúlyozzák, hogy a női hazugságok azért mutatkoznak "kevesebbnek" a férfiakéhoz képest, mivel azokat kevésbé vesszük észre. Ettől már csak David Lykken eredményei aggasztóbbak, akinek a kutatásai bizonyítják, hogy a poligráfos hazugságvizsgáló ugyan 85%-ban pontos, azonban 40%-ban tévesen vádolnak meg valakit. Ez igen kevés védettséget biztosít az ártatlanok számára. Ezzel szemben Freud szerint semmit sem lehet olyan könnyen felfedezni, mint a hazugságot, hiszen az egész testünk, arcunk, mimikánk árulkodik rólunk. Ezeket az információkat nem lehet meghamisítani.

A két napos foglalkozás során az alábbi kérdésekkel és azok megválaszolásával fogunk foglalkozni:
- Mi a hazugság?
- Milyen technikák vannak a megtévesztésre?
- Hogyan leplezhető le, aki átver téged?
- Vannak-e kegyes hazugságok? - ezek valójában meghamisított információk?
- Hogyan veheted észre, ha éppen megkímélni próbálnak az igazságtól?
- Hogyan teszed magad könnyen egy helyzet áldozatává?
- Hogyan válsz elkövetővé? Az az hogyan tévesztesz meg másokat?
- Hogyan derül ki az igazság?
- Hogyan buknak el a hazugságok?
- Miért viselkedik minden hazudozó ugyanúgy?
- Melyek a megtévesztés jelei a hangban, szavakban, arcon?
- Hogyan védheted meg magad attól, hogy visszaéljenek a bizalmaddal?

Kapcsoltatfelvétel

Social Media

Feliratkozás